• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 10 - رمضان - 1442
  • برابر با : Wednesday - 21 April - 2021
51943 100
1

قرار گرفتن ۱۲۲ پرونده در سامانه نظارت نظام مهندسی یزد و خبرهای کوتاه

  • کد خبر : 87161
  • ۰۹ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۹

به گزارش ایرنا محسن صحرا کاری عصر شنبه در نشستی افزود: طرح تخفیف ویژه نظام مهندسی از ۲۳بهمن آغاز و در پایان روز هفتم اسفندماه به پایان رسید که در […]به گزارش ایرنا محسن صحرا کاری عصر شنبه در نشستی افزود: طرح تخفیف ویژه نظام مهندسی از ۲۳بهمن آغاز و در پایان روز هفتم اسفندماه به پایان رسید که در این دوره استقبال مناسبی از طرف مالکان بعمل آمد.

وی تاکید کرد: سامانه ارجاع نظارت فرصت مناسبی است تا ضمن شفاف سازی امور سازمان، مهندسان ناظر بتوانند با فراغت خاطر و بر اساس علائق، ظرفیت و صلاحیت حرفه ای خود، نسبت به اعلام داوطلبی برای انجام نظارت اقدام نمایند.

 صحراکاری گفت: در قالب این سامانه ناظران صاحب صلاحیت به صورت مکانیزه و به صورت شفاف برای طرح‌های مختلف انتخاب می‌شوند.

وی خاطرنشان کرد:تمامی اطلاعات مهندسان و ظرفیت های مجریان ذیصلاح روی سایت سازمان بارگذاری و در دسترس عموم قرار می گیرد تا به طور شفاف و با استفاده از مکانیسم مشخص طرح‌ها بین مهندسان توزیع شود.

مشاور و ناظر حوزه خدمات مهندسی سازمان نظام مهندسی ساختمان استان یزد خاطرنشان کرد: ساخت و ساز های غیر مجاز در استان به عوامل متعددی برمی گردد و متاسفانه ۶۵درصد ساخت و سازها  را در برمی گیرد که با توجه به قیمت تمام شده ساختمان و اینکه امروزه ساختمان یک سرمایه ملی محسوب می شود ضرورت دارد توجه بیشتری به این موضوع از سوی مسئولان صورت گیرد.

صحراکاری ادامه داد: با اجرای طرح های ویژه تخفیفی در سازمان نظام مهندسی و خدمات ارائه شده مطلوب از سوی مهندسان عضو این نهاد اقبال و گرایش مردم برای استفاده از خدمات مهندسی افزایش یابد تا شهر از ساخت و سازهای متخلفانه و البته نا ایمن رهایی یابد.

***

 مدیر کل بهزیستی استان یزد گفت: کادر مراکز نگهداری از معلولان ذهنی و سالمندان انسان هایی بزرگ و قابل ستایش هستند.

به گزارش ایرنا علی محمد عطابخش روز شنبه درآیین تجلیل از پرسنل موسسه خیریه نگهداری معلولان ذهنی حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان اردکان  با تقدیر از زحمات شبانه روزی کادر مراکز شبانه روزی و به ویژه مددیاران، مادر یاران و پرستارانی که در شرایط ویژه کنونی خدمات خالصانه و ایثارگرانه خود را با تمام توان به بیماران و معلولان ذهنی ارائه می نمایند قابل تقدیر و ارزشمند دانست.

وی اضافه کرد :  کمتر کسی قبول می کند در این شرایط و با این درجه از سختی کار به خدمت رسانی مشغول شود.

در پایان مراسم با اهداء لوح سپاس و هدایایی از تلاش های ارزشمند پرسنل این مرکز صمیمانه تجلیل شد.

به مناسبت خجسته زادروز امیر مومنان حضرت علی (ع)، روز پدر و روز مددکار طی مراسمی دکتر علی محمد عطابخش مدیر کل بهزیستی استان یزد از پرسنل موسسه خیریه نگهداری معلولان ذهنی حضرت ابوالفضل(ع) شهرستان اردکان تقدیر و تشکر نمود.

 تعداد معلولین حاضر در این مرکز ۹۳ نفر و نوع مدیریت این مرکز هیات امنایی و با کمکهای خیران و یارانه های سازمان می باشد.

همچنین خدمات توانبخشی فعال شامل فیزیوتراپی، کاردرمانی، آب درمانی، روانشناسی، گفتار درمانی و کارگاه آموزش هنر از جمله خدمات مرکز توانبخشی حضرت ابوالفضل (ع) اردکان به معلولان زیر پوشش می باشد.

این مرکز در سال ۱۳۷۲ توسط بانی خیر شادروان حاج فرج عبداللهی به مساحت کلی ۱۰ هزار متر مربع و زیر بنای ۲۴۰۰ متر مربع احداث شده است.

شهرستان ۱۰۵ هزار نفری اردکان که مرکز آن در ۶۰ کیلومتری شمال غربی شهر یزد قرار دارد، متشکل از شهرهای عقدا، خرانق،  احمدآباد و اردکان است.

***

به منظور هرچه بهتر برگزارشدن جشن نیکوکاری جلسه هماهنگی و برنامه ریزی جشن نیکوکاری با حضور جانشین ناحیه مقاومت بسیج و مسئول بسیج سازندگی و رئیس کمیته امداد بهاباد در دفتر مدیر کمیته امداد برگزار شد .

به گزارش ایرنا ، حمید دهقان بهابادی رئیس کمیته امداد بهاباد روز شنبه درحاشیه این جلسه در گفتگو با خبرنگاران درخصوص برنامه های برگزاری جشن نیکوکاری دربهاباد اظهار داشت : این جشن با شعار عیدی برای همه در روزهای ۱۳ تا ۱۵ اسفند درسراسر شهرستان بهاباد برگزار میشود .وکمکهای خیرین را برای نیکوکاران درشب عید جمع آوری میکنند .

رئیس کمیته امداد بهاباد بابیان اینکه درروز جشن نیکوکاری ۸ پایگاه ثابت وسیار کارجمع اوری کمکهای مردم نوعدوست را بعهده دارند گفت : مردم خیر ونیکوکار بهاباد سال گذشته مبلغی بالغ بر سه میلیاردو ۵۰۰ میلیون ریال در جشن نیکوکاری کمک کردند .

دهقان بهابادی از جشن نیکوکاری به عنوان نمود عینی ایثار و فداکاری هموطنان در جهت کمک به همنوعان خود یاد کرد و گفت : ما با تاسی از آموزه های دین باید این فرهنگ را در جامعه ترویج دهیم تا بتوانیم در راستای زدودن فقر و ایجاد نشاط و همدلی گام برداریم.

رئیس کمیته امداد بهاباد با بیان اینکه بعلت تعطیلی مدارس و آموزشگاه‌ها و قابل اجرا نبودن برپایی پایگاه‌های نیکوکاری در سطح شهر، روش‌های غیرحضوری برای مشارکت مردم بهاباد در جشن نیکوکاری در نظر گرفته شده است افزود :خیران می توانند جهت کمک به نیازمندان در روز جشن نیکوکاری با روش غیرحضوری با کد دستوری # ۰۳۵۸*۸۸۷۷* و شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۷۹۵۰۰۲۰۴۴۷ کمکهای خود ر ا به نیازمندان پرداخت کنند.

***

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد گفت: با تلاش کارشناسان به تازگی مشاور قلابی قوه قضاییه در این استان شناسایی و دستگیر شد.

به گزارش عصر شنبه ایرنا به نقل از عمومی دادگستری یزد، مجید فرهمند زاده افزود: بر مبنای یک گزارش مردمی و با تلاش کارشناسان حفاظت و اطلاعات دادگستری، فردی که مدعی بود مشاور قوه قضاییه است و مشکلات حقوقی و قضایی مردم را حل می‌کند دستگیر شد.

وی ادامه داد: پس از دریافت یک گزارش مردمی مبنی بر فعالیت یک فرد مشکوک که مدعی است مشکلات غیر قابل حل در دستگاه قضایی را می‌تواند در ازای دریافت مبلغی پول حل کند، مراتب با اخذ دستور قضایی در دستور کار قرار گرفت.

این مسوول گفت: فرد دستگیر شده در یک فرآیند حساب شده از یک وکیل آشنا به امور حقوقی بهره گرفته و در عین پیشبرد برخی از امور کاری و معاملاتی خود، برای موجه جلوه دادن طرح کلاهبرداری خود، جلسه با افراد دارای پرونده و وکیلی که از تهران به یزد دعوت کرده می‌گذاشت تا اعتماد این افراد را برای پرداخت هزینه جلب نماید.

فرهمند زاده بیان کرد: این فرد برای اینکه بتواند افراد دارای مال و مکنت را به دام بیاندازد و بهره کشی مالی خود را به ثمر بنشاند حین برخی از برنامه‌های مالی و تجاری، عنوان می‌کرده که فقط پرونده‌های سنگین و لاینحل را می‌پذیرد و حتی در موردی برای کاهش هر ماه حبس مبلغ ۱۰۰ میلیون ریال را اعلام کرده بوده است.

این مسوول با اشاره به اینکه همه افراد دارای مراوده با این فرد برای اخذ توضیحات به حفاظت و اطلاعات دادگستری احضار شدند اظهار داشت: با هوشمندی یکی از شهروندان و اطلاع به ستاد خبری، این پرونده قبل از اینکه فرد دستگیر شده بتواند پولی را اخذ و یا سوء استفاده مالی انجام دهد جمع شد و از ضرر و زیان به شهروندان پیشگیری گردید.

فرهمند زاده به برگزاری جلسات این شخص با مراجعان خود در دفتر یک شرکت تجاری همچنین یک دفتر بی‌تابلو و بی‌نشان در یک پاساژ خلوت اشاره کرد و گفت: برای هر شهروند باید مسجل باشد که کسی که داعیه ارتباط با مسئولان ارشد قوه قضاییه را دارد وقتی که بدون خبر و حضور مسئولان قضایی استان در یک مکان غیر مرتبط دیدار بر قرار می‌کند حتما دنبال یک امر غیر قانونی است.

رئیس حفاظت و اطلاعات دادگستری یزد خاطرنشان کرد: بهترین راه برای تحقق عدالت و گرفتن حق، تمسک به قانون و تبعیت از مقررات است و توسل به افرادی که ادعای نفوذ به غیر حق و حل و فصل پرونده به شیوه‌های غیر قانونی و فرا قانونی دارند بدون شک ضرر و زیان دیگری است که به فرد وارد می‌گردد.

فرهمند زاده افزود: اکثر افرادی که ادعای نفوذ در قوه قضاییه را دارند به طور معمول از کلاهبردارن حرفه‌ای هستند که به محض اخذ پول ردی از خود به جای نمی‌گذارند و این شهروندان هستند که از اعتماد بیجا به این افراد سود جو و منفعت طلب متضرر می‌گردند.

وی تصریح کرد: حفاظت و اطلاعات دادگستری استان همواره در صیانت از حق شهروندان آماده بررسی موارد مشکوک می‌باشد و مردم می‌توانند در مواجه با افراد دارای ادعای نفوذ ابتدا مراتب را با نهادهای امنیتی، نظارتی و اطلاعاتی در میان بگذارند و از اعتماد بیجا خودداری نمایند.

***

معاون امور استان‌های پدافند غیرعامل کشور در سفر به مهریز از نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی غدیر این شهرستان بازدید و از تلاش مسوولان قدردانی کرد.

به گزارش ایرنا، سردار مهدی رحیمی روز شنبه در بازدید این نیروگاه با اشاره به اهمیت ایجاد اینگونه نیروگاه‌ها در یزد بر پیگیری مسایل و رفع نیازها برای تحقق اهداف در خدمت به مردم و کشور تاکید کرد.

وی همچنین از فرودگاه مهریز که توسط بخش‌خصوصی با همکاری دولت و پیگیری فرمانداری در این شهرستان در حال ساخت است بازدید که توسط مسوولان گزارشی از روند اجرا و ضرورت همکاری ارایه شد.   

سرمایه گذاری خارجی در بخش انرژی خورشیدی استان یزد موجب شده تا این استان با تولید ۷۰ مگاوات پیشتاز در تولید این نوع انرژی در میان استان‌ها معرفی شود.

یزد اگر از لحاظ بسیاری از مواهب طبیعی و کوهستانی و آب و باران با کمبودهایی مواجه است اما در بسیاری از زمینه ها همچون ذخایر و تنوع معدنی و نیز تابش خورشید نه تنها در ایران بلکه در جهان زبانزد است.

متوسط ساعت آفتابی سالانه در یزد سه هزار و ۲۰۰ ساعت است به همین دلیل توان زیادی برای توسعه نیروگاه های خورشیدی در استان فراهم خواهد بود و همین امر موجب شده تا در دولت تدبیر و امید توجه ویژه به سرمایه گذاری در حوزه انرژی خورشید و جذب سرمایه گذاران خارجی داشته باشد.

این میزان تابش نور خورشید در یزد در حالی است که میزان تابش خورشید در ایران بین یک‌هزار و ۸۰۰ تا ۲هزار و ۲۰۰ کیلووات ساعت بر مترمربع در سال تخمین زده شده که بالاتر از میزان متوسط جهانی و به طور متوسط سالانه بیش از ۲۸۰ روز آفتابی برای این کشور گزارش شده است.

مرکز شهرستان مهریز در ۳۰ کیلومتری جنوب شهر یزد قرار دارد.

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=87161

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.