• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 3 - شوال - 1442
  • برابر با : Friday - 14 May - 2021
61564 28
1

سپیدپوشان عاشق و ایثارگر بهداشت و درمان مسجدسلیمان شایسته تکریم‌اند و نه سراوار تخریب

  • کد خبر : 142129
  • ۰۳ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۴:۲۰

  مسجدسلیمان سالهاست به علت گرفتار آمدن برخی از کنشگرانش به بخشی‌نگری و طایفه‌گرایی در یک تلاش باورنکردنی به روند قهقهرایی خود ادامه می‌دهد. آنان در مقام زبان به دنبال […]

 

مسجدسلیمان سالهاست به علت گرفتار آمدن برخی از کنشگرانش به بخشی‌نگری و طایفه‌گرایی در یک تلاش باورنکردنی به روند قهقهرایی خود ادامه می‌دهد. آنان در مقام زبان به دنبال توسعه مسجدسلیمان هستند اما واکاوی رفتارها و عملکردها در نهایت حاوی پیام دیگری است و آنهم چیزی جز “منفعت‌طلبی فردی” به هر قیمتی نیست.

در حالی که مردمان صبور و فرهیخته ایران زمین در گوشه و کنار کشور از روزهای آغازین شیوع ویروس منحوس کرونا، آگاهانه و عاشقانه به تمجید تلاش‌های بی وقفه سپیدپوشان عاشق و مهربان کادر درمان کشور پرداخته و می پردازند، اما در مسجدسلیمان فضا به گونه دیگری است و به علت عدم تامین خواسته های فردی برخی، این قشر در شرایطی که فداکارانه در حال جهاد با این ببماری هستند؛ مورد نامهربانی و شماتت قرار می گیرند و باعث رنجیدگی خاطر آنها می شوند.

آیا به سبب عدم استخدام اعضای خانواده و یا پاس نشدن صورت وضعیت های شائبه دار و تقلبی باید چنگ به صورت این قشر فداکار بکشیم و با طرح مسائل کذب، سیاه نمایی و وارونه نمایی، جامعه را بر علیه آنها تحریک کنیم؟ آخر کدام وجدان بیداری اینچنین کار زشت و سخیفی را می پذیرد. اندکی تامل کنیم شاید متوجه اوج زشتی و سخافت این رفتارها بشویم.

برخلاف سم پاشی های این جماعت قلیل منفعت پرست، مردم مسجدسلیمان آگاهانه و عالمانه قدردان مجموعه پرتلاش بهداشت و درمان مسجدسلیمان و مدیریت آن هستند و با تیزبینی و انصاف همه اتفاقات رخ داده را رصد میکنند.

به منظور آگاهی شهروندان عزیز به عملکرد قریب به یکسال اخیر سرکار خانم دکتر شایسته شمی پور و همکارانش در حوزه سلامت شهرستان مسجدسلیمان میپردازیم و در نهایت وجدان های بیدار را به قضاوت فرا می خوانیم که آیا این مجموعه شایسته تکریم هستند یا تخریب؟

۱_ ارتقاء رتبه و درجه یک شدن بیمارستان ۲۲بهمن برای اولین بار در تاریخ درمان این شهرستان که در افزایش کیفیت خدمات بیمارستان در آینده نیز نقش به سزایی دارد.

۲_اقدام موثر برای آموزشی شدن بیمارستان ۲۲بهمن و به تبع آن تسهیل در امر کاهش هزینه های بیمارستانی

۳_احداث باند هلی‌برد در بیمارستان ۲۲بهمن و تسریع در اعزام بیماران بدحال توسط هلیکوپتر که باعث نجات جان بسیاری از همشهریان شده است.

۴_نصب دستگاه اکسیژن ساز دوم بیمارستان ۲۲بهمن با صرف هزینه میلیاردی و تامین مصرف اکسیژن مازاد مورد نیاز از طریق کپسول های اکسیژن طبی به صورت روزانه با توجه به افزایش مصرف ۲۰ تا ۳۰ برابری اکسیژن توسط بیماران بدحال کرونایی

۵_جذب و به کارگیری حداقل ۴ دستگاه ونتیلاتور از دانشگاه متبوع هر کدام به ارزش چندین میلیون تومان

۶_ساماندهی زباله های عفونی مطب ها و مراکز بهداشتی درمانی در سطح شهر و نصب دستگاه دوم امحاء زباله در بیمارستان.

۷_تکمیل و تجهیز منازل ۸واحدی پزشکان به صورت کامل در بیمارستان و استقرار پزشکان متخصص در بیمارستان به منظور خدمت رسانی هر چه سریعتر به شهروندان

۸_راه اندازی سی تی آنژیو در بیمارستان.

۹_خرید تجهیزات بیمارستانی گرانقیمت مثل دستگاه ای بی جی، سی تی آنژیو و …

۱۰_شروع پروژه ساخت بیمارستان جدید در کلگه در فاز اول و اقدام به طرح و تامین اعتبار برای فازهای چندگانه جدید و اختصاص منابع مالی تازه.

۱۱_استقرار و ادامه کار درمانگاه شبانه روزی در منطقه کلگه در ساختمان بازسازی شده جدید تا راه اندازی ساختمان بیمارستان ۲۲بهمن قدیم.

۱۲_تعامل با ارگان های دیگر از جمله شهرداری و دریافت و اضافه کردن بیش از ۸هزار متر زمین از طرف شهرداری به بیمارستان ۲۲بهمن نمره دو برای ایجاد و ساخت فضاهای جدید بیمارستانی

۱۳_آغاز پروژه بزرگ جابه جایی بخش دیالیز از کلگه به بیمارستان ۲۲بهمن جدید و خرید دستگاه RO که باعث آرامش بیشتر بیماران دیالیزی خواهدشد و سرویس دهی بهتر به این عزیزان خواهد شد.

۱۴_تلاش برای کاهش چشمگیر بدهی های معوقه طی سال‌های گذشته و کاهش هزینه های شبکه و بیمارستان که به گواه اسناد و مدارک موجود، بسیار کارگشا بوده است.

۱۵_ افزایش درآمد بیمارستان طی سال ۹۹ نسبت به سال ۹۸، علیرغم همه گیری بیماری کووید ۱۹ و تعطیلی برخی بخش‌ها و خدمات و نزدیک به رایگان بودن خدمات ارائه شده در خصوص بیماران کووید ۱۹

۱۶_اهتمام ویژه به تعمیرات آمبولانس ها و پیگیری برای اختصاص آمبولانس جدید به بیمارستان با جذب کمک های خیرین حوزه سلامت

۱۷_برنامه ریزی برای اتمام پروژه های معطل مانده و نیمه تمام گذشته و شروع بهره برداری از آنها از جمله پروژه ی پایگاه هشت بنگله در محوطه شبکه بهداشت که بیش از ۱۰ سال نیمه کاره مانده بود.

۱۸_احداث خانه بهداشت روستای جاجو (هفت شهیدان)

۱۹_تامین اعتبار برای ۴ پروژه متوقف شده آزمایشگاه آب، پایگاه شیخ مندنی، پایگاه کولر شاپ و شهرک ولیعصر

۲۰_افزایش سهمیه پزشکان متخصص و افزوده شدن به تخصص های حال حاضر مثل جراح مغز و اعصاب، جراح عمومی، ارتوپد، قلب، داخلی، چشم پزشک، پوست، اعصاب و روان و در نتیجه کاهش محسوس اعزام بیماران به مرکز استان با توجه به حضور این تخصص ها

۲۱_انجام عمل های موفقیت آمیز جراحی مغز و اعصاب و ارتوپدی مثل تعویض مفصل برای اولین بار که در شهرستان بی سابقه بوده است( وخرید تجهیزات مورد نیاز این عمل ها)

۲۲_پیگیری های مستمر در وزارت بهداشت و تامین بسیاری از امکانات مورد نیاز مجموعه های درمانی و بهداشتی

۲۳_جذب ۶ نیروی پرستار ۸۹ روزه و سپس تبدیل وضعیت به نیروی پیمانکاری

۲۴_جذب ۸ نیروی خدمات و کمک بهیار
(به صورت پیمانکاری)

۲۵_جذب ۲۰ نیروی بهداشتی و درمانی از طریق آزمون سراسری
۲۶_راه اندازی بخش های مختلف ایزوله عادی و آی سی یو تخصصی بیماران کرونایی و همچنین راه اندازی بخش غربالگری ۱۶ ساعته در بیمارستان و بخش سرپایی تزریق داروی رمدسیور به بیماران مثبت دارای علامت بدون نیاز به بستری(حدود ۱۰۰ تخت از ۲۰۰ تخت بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص داده شده است)
۲۷_انجام ۹۸۴۳ تست پی سی آر و ۱۹۱۸۸ تست رپید برای مراجعه کنندگان مشکوک به کووید۱۹، این امار تا ۲۷ فروردینِ امسال بوده است.
و ده ها کار بزرگ دیگر که برای اعتلای حوزه بهداشت و درمان شهرستان مسجدسلیمان صورت گرفته است.

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=142129

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 1در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۱
  1. فداکاری کادر بهداشت و درمان مسجدسلیمان رو با عملکرد ضعیف مدیریت زیر سئوال نبرید عملکرد مدیریت بهداشت و درمان مسجدسلیمان به هیچ عنوان قابل دفاع نیست لطفا حرمت قلم روزنامه نگاری را حفظ کنید.

قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.