• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 11 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Sunday - 20 June - 2021
73105 101
2

روی خط پایتخت؛ هوشمندسازی کیوسک‌های مطبوعاتی منطقه ۹

  • کد خبر : 176131
  • ۱۱ خرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۱۵

به گزارش آراس از اعلام روز سه شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، «مصطفی دینی» با اعلام این خبر گفت: با نصب برچسب کد QR بر کیوسک های مطبوعاتی، فعالیت […]


به گزارش آراس از اعلام روز سه شنبه روابط عمومی شهرداری منطقه ۹، «مصطفی دینی» با اعلام این خبر گفت: با نصب برچسب کد QR بر کیوسک های مطبوعاتی، فعالیت های آنها به صورت هوشمند نظارت و کنترل می شود.

وی ادامه داد: تعداد ۱۹ کیوسک مطبوعاتی در محدوده منطقه۹ فعال بوده که وظیفه نظارت بر عملکرد و رسیدگی به وضعیت ظاهری کیوسک ها بر عهده اداره ساماندهی صنایع و مشاغل است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ عنوان کرد: با توجه به اینکه تمامی عملیات مربوط به ارائه گزارشات مربوط به بازدید از وضعیت کیوسک های مطبوعاتی به صورت ماهانه تکمیل و کاربرگ آن باید به شرکت ساماندهی ارسال شود، با نصب برچسب بارکد QR بر روی کیوسک ها و با استفاده از اپلیکشن کیوسک از این پس تمامی عملیات گزارش دهی از طریق این سامانه و به صورت آنلاین انجام خواهد شد.

دینی با اشاره به اینکه بهره مندی از فناوری های نوین در ارتقای کیفی خدمات رسانی رویکرد مدیریت منطقه است، افزود: بدین منظور کیوسک های مطبوعاتی با نصب برچسب کد QR و بر اساس کد شناسایی تعریف شده، شناسه دار می شوند وامکان پیگیری و نظارت ایجاد شده است.

وی یادآور شد: در این کد تعریف شده اطلاعات کامل هر کیوسک از جمله؛ نام متصدی، نشانی، وضعیت پروانه و تاریخ صدور، بهره بردار قبلی، ناحیه مربوطه و درجه امتیاز کیوسک در اختیار شهروندان قرار گرفته است.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹، فرصت بهره مندی مدیریت شهری از مشارکت شهروندان در بهبود خدمات رسانی را از دستاوردهای این سامانه نظارتی هوشمند برشمرد و گفت: امکان گزارش گیری براساس بازه زمانی مشخص از دیگر قابلیت های این سامانه است.

تاکید بر پیگیری مطالبات توسعه محور منطقه با نگاه ذره بینی به محلات منطقه ۱۹

مجموعه نشست های شهردار منطقه ۱۹ با شورایاران محلات ۱۳ گانه به منظور بررسی وضعیت کلی منطقه در بحث پروژه های توسعه محله ای با اولویت شناسایی مطالبات در سال ۱۴۰۰ در حال برگزاری است.

در این نشست ها که به تفکیک محلات با حضور معاونان، شهرداران نواحی، اعضای شورایاری و مدیران محلات در حال برگزاری است، «علی توکلی» شهردار منطقه بر ضرورت استمرار این جلسات در راستای پیگیری پروژه های نیمه تمام و نیز احصا و اجرای مطالبات محلات در سال ۱۴۰۰ تأکید کرد.

وی با اشاره به نقش مؤثر شورایاران در شناسایی نیازهای محلات و تعامل با شهروندان اظهار کرد: شورایاران به عنوان رابط بین شهرداری و شهروندان، همواره ما را در اجرای پروژه ها و کسب رضایت مردم همراهی کرده اند و در واقع به نوعی همکار ما در این مجموعه محسوب می شوند.

این مسئول با بیان اینکه سال گذشته در بحث توسعه محلات اقدامات خوب و تأثیرگذاری انجام شد افزود: طی این اقدامات همه مسائل محلات منطقه و مطالبات آن ها با نگاه ذره بینی استخراج و در قالب پروژه های توسعه محله ای تعریف و اجرا شد.

توکلی مطالبه گری شهروندان را عاملی برای تسریع در اجرای اقدامات دانست و بیان کرد: امسال نیز پروژه های توسعه محله ای با جدیت هرچه بیشتر و براساس یک برنامه منسجم پیگیری خواهد شد تا ضمن تحقق اهداف مدیریت شهری رضایت شهروندان نیز حاصل شود.

برگزاری نمایشگاه محصولات زنان سرپرست خانوار در دهه کرامت

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر از برگزاری نمایشگاه فروش محصولات زنان سرپرست خانوار به مناسبت دهه کرامت در تاریخ ۱۸ تا ۲۵ خرداد خبر داد.

سید علی مفاخریان، در نشستی که با مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران داشت، با اشاره به ظرفیت های موجود در شهرداری  در راستای اجرای قانون بهبود کسب و کار اظهار کرد: شرکت ساماندهی فضای روزبازارها یا بازارچه‌ها را برای فروش محصولات در اختیار دارد که می‌تواند سهمیه ای برای زنان سرپرست خانوار اختصاص دهد. این فضاها می‌تواند در مقیاس محلی یا کلان‌تر باشد.

وی ادامه داد: علاوه‌ بر این، ظرفیت‌هایی برای برگزاری نمایشگاههای فصلی یا موضوعی وجود دارد که از جمله آنها می‌توانیم به بوستان ولایت یا مرکز خرید و فروش خودرو شهید دوران اشاره کنیم که زیرساختهای کافی برای برگزاری نمایشگاه در آنجا فراهم شده است.

مدیر عامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر با تاکید بر لزوم رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در برپایی نمایشگاهها، اظهار کرد: مراکز خرید و فروش خودرو و بوستان ولایت به دلیل سرباز بودن و امکان رعایت فاصله اجتماعی می‌تواند فضای مناسبی برای برگزاری نمایشگاه دهه کرامت باشد.

مفاخریان در پایان تصریح کرد: برای برگزاری نمایشگاه فروش محصولات زنان سرپرست خانوار در هفته کرامت باید اطلاع‌رسانی گسترده صورت بگیرد تا از این فرصت به بهترین شکل استفاده شود.

زهرا بهروزآذر، مدیر کل امور بانوان شهرداری تهران نیز با تاکید به تکلیف شهرداری برای اختصاص فضای کسب و کار به زنان سرپرست خانوار گفت: در برنامه ششم توسعه هر نهادی وظیفه‌ای برای حمایت از کسب و کار زنان سرپرست خانوار دارد و تکلیف شهرداری اختصاص فضا برای این افراد است.

وی درباره برپایی نمایشگاه فروش محصولات زنان سرپرست خانوار به مناسبت دهه کرامت اظهار کرد:۴۵۰ نفر از زنان سرپرست خانوار متقاضی شرکت در نمایشگاه که اکثریت آنان تولید کننده محصولات  هستند.

روی خط پایتخت؛ هوشمندسازی کیوسک‌های مطبوعاتی منطقه ۹

خیابانی در منطقه ۲ پایتخت به نام همرزم شهید سلیمانی مزین شد

آئین نامگذاری خیابان شهید سردار حسین پورجعفری، یار وفادار سردار دل ها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی با حضور شهردار منطقه ۲ و فرزندان گرانقدر شهید برگزارشد.

شهردار منطقه ۲ تهران در آیین نامگذاری خیابانی به نام همرزم شهید حاج قاسم سلیمانی گفت: زحمات وفداکاری های این شهید بزرگوار که از محبوب‌ترین چهره‌های کشور هستند، باید پاسداری شود، وحدت، همدلی و همراهی از جمله ثمره‌های خون سردار سلیمانی  و همرزمانشان است که این وحدت در راستای اهداف انقلاب اسلامی است.

حسن صفات افزود: شهید سردار پورجعفری صرفا یک فرد نیست، بلکه یک مکتب، روش، منش و سلوک است وامروز مفتخریک یکی از معابر منطقه  به پاس رشادت های این شهدای والامقام و اشاعه فرهنگ  ایثار و مقاومت، به نام وی مزین شد.

وی تاکید کرد: به یقین پرچمی که سردار حاج قاسم سلیمانی و همرزمان شهیدشان در حمایت از مظلومان و مبارزه با استکبار جهانی برافراشته است، به حول قوه الهی با قوت و قدرت بیشتری در اهتزاز باقی خواهد ماند.

شهردار منطقه ۲ گفت: شهید پورجعفری مایه افتخار کشور و انقلاب است نامگذاری معابر به اسم و یاد وی کمترین اقدام برای قدرشناسی از خدمات ارزنده این سرباز بزرگ اسلام است.

براساس این گزارش سردارحسین پورجعفری از اوایل دهه ۱۳۶۰ و همزمان با ورود به سپاه کرمان در کنار سردار سلیمانی قرار گرفت و در تمام سال‌های فرماندهی حاج قاسم در لشکر ۴۱ ثارالله و نیروی قدس دوشادوش او بود و سرانجام در کنار مراد و رفیق دیرینش به شهادت رسید.

خدمات رسانی در خطوط هفت گانه مترو تهران در روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه

نایب رئیس هیات مدیره و مدیر عامل شرکت بهره برداری متروی تهران و حومه؛ ضمن گرامیداشت فرارسیدن سی و دومین سالروز ارتحال حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذارجمهوری اسلامی ایران و شهدای قیام خونین ۱۵ خرداد، از سرویس دهی متروی تهران و حومه در روزهای جمعه ۱۴ و شنبه ۱۵ خردادماه ۱۴۰۰ همانند روزهای تعطیل خبر داد.

علی عبداله پور با اشاره به اینکه نام انقلاب اسلامی ایران همواره با نام معمار کبیر انقلاب، حضرت امام خمینی(ره) عجین شده و هر سال با فرارسیدن نیمه خرداد، یادآور روز وداع با بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران و قیام مردمی ۱۵ خرداد است، گفت: امسال نیز همانند سال گذشته با توجه به شیوع ویروس کرونا و لزوم رعایت موازین بهداشتی بنا بر تصمیم ستادملی مبارزه با کرونا مراسم سی و دومین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) در حرم مطهر برگزار نخواهد شد

وی افزود: سرویس دهی در روزهای ۱۴ و ۱۵ خردادماه نیز همانند روزهای تعطیل در خطوط هفتگانه متروی تهران و حومه از ساعت ۶ صبح آغاز خواهد شد.

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=176131

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.