• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 7 - رمضان - 1442
  • برابر با : Sunday - 18 April - 2021
50402 30
0

تصویب بودجه شهرداری کاشان و چند خبر از شمال استان اصفهان

  • کد خبر : 128357
  • ۲۰ فروردین ۱۴۰۰ - ۴:۱۱

تصویب بودجه ۷۷۷ میلیارد تومانی شهرداری در شورا  معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان با بیان اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری در ابتدا ۷۰۰ میلیارد تومان بود گفت: این رقم پس از […]تصویب بودجه ۷۷۷ میلیارد تومانی شهرداری در شورا 

معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی شهرداری کاشان با بیان اینکه بودجه پیشنهادی شهرداری در ابتدا ۷۰۰ میلیارد تومان بود گفت: این رقم پس از بررسی در صحن شورای شهر در سال گذشته به ۷۷۷ میلیارد تومان رسید و مورد تصویب قرار گرفت.

سید مرتضی حسینی افزود: ۳۹ درصد بودجه مربوط به هزینه‌های جاری و ۶۱ درصد شامل هزینه‌های عمرانی است و بودجه ۷۷۷ میلیارد تومانی شامل شهرداری کاشان و سه سازمان سیما، منظر و فضای سبز، حمل‌ونقل بار و مسافر و فرهنگی، ورزشی و اجتماعی می‌شود.

وی ادامه داد: با لحاظ کردن بودجه سازمان‌های آرامستان‌ها، آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و عمران و بهسازی که مستقل از مجموعه شهرداری کاشان اداره می‌شوند، مقدار بودجه به ۸۳۶ میلیارد تومان می‌رسد.

حسینی درباره اهداف مدنظر در تدوین بودجه سال ۱۴۰۰ خاطر نشان کرد: تکمیل طرح‌های ناتمام، توزیع متوازن بودجه در پهنه شهری، پوشش درخواست‌های معتمدان محلی و تحلیل واقعی‌تر هزینه‌ها از اهداف شهرداری کاشان در تدوین بودجه امسال بوده است.

دستگیری سارق خودروهای پراید در کاشان

فرمانده انتظامی شهرستان کاشان از دستگیری سارق خودروهای پراید و اعتراف وی به هشت فقره سرقت خبر داد.

 سرهنگ حسین بساطی افزود: با وقوع چندین فقره سرقت خودروی پراید و شکایت مالباختگان به پلیس، رسیدگی به این نوع سرقت در دستور کار ماموران انتظامی شهرستان قرار گرفت.

وی اظهار داشت: ماموران کلانتری ۱۴ ناجی‌آباد کاشان، پس از انجام تحقیق‌های تخصصی خود و استفاده از پایش‌های تصویری سرانجام هویت فرد اقدام‌کننده به این نوع سرقت‌ها را به دست آوردند.

این مقام انتظامی افزود: ماموران در هماهنگی با دادستان عمومی و انقلاب کاشان و در یک عملیات ضربتی متهم را داخل مخفیگاهش دستگیر کردند.

سرهنگ بساطی خاطر نشان کرد: متهم پس از دستگیری در مواجه با مدارک و مستندات پلیس به ۶ فقره سرقت پراید و ۲ فقره سرقت داخل خودرو در شهرستان کاشان اعتراف کرد.

فرمانده انتظامی کاشان با تاکید بر اینکه شهروندان خودروی خود را به تجهیزات ایمنی پیشگیری از سرقت مجهز کنند، اظهار داشت: از پارک کردن خودرو در مناطق خلوت و تاریک به شدت خودداری و هرگونه اخبار و موضوع مشکوک از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع داده تا اقدام‌های قانونی لازم در اسرع وقت انجام شود.

نجات چاه کن از عمق ۱۴۰متری زمین 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کاشان از گرفتار شدن یک چاه‌کن ۴۶ ساله در عمق ۱۴۹ متری چاه خبر داد و گفت: این فرد با تلاش تیم عملیاتی آتش‌نشانی در نخستین فرصت نجات یافت.

روح‌الله فدایی با اشاره به تماس با سامانه ۱۲۵ آتش‌نشانی در ساعت ۱۴:۳۴ امروز ۱۹فروردین، مبنی بر وقوع حبس‌شدن این کارگر در حال حفر چاه افزود: تیم امداد و نجات ایستگاه شماره ۲ این سازمان چاه کن را به محل حادثه در خانه باغی در بلوار قطب راوندی اعزام کرد و با تجهیزات مربوطه اقدام‌های لازم برای خارج کردن فرد گرفتار در چاه انجام شد.

مدیر روابط‌عمومی سازمان آتش‌نشانی گفت: آتش‌نشانان در این حادثه که بر اثر نقص فنی بالابر ایجاد شده بود به منظور جلوگیری از  مصدومیت احتمالی کارگر بر اثر کمبود هوا و دم‌زدگی، عملیات مربوطه را انجام دادند.

آزادسازی و تخریب ملک در محور امیرکبیر

مدیر منطقه سه شهرداری کاشان از آزادسازی و تخریب یک ملک با مساحت ۲۴۲ متر مربع در این منطقه خبر داد.

محمد مسعود چایچی خاطر نشان کرد: این آزادسازی با هزینه‌ سه میلیارد و ۸۷۳ میلیون تومانی انجام شده است.

وی تصریح کرد: ملک آزادسازی‌شده در محور امیرکبیر، جنب مسجدالحسین بود که با پیگیری‌ها، مورد توافق قرار گرفت و تخریب شد.

چایچی با یادآوری یک آزادسازی دیگر به ارزش چهار میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان در هفته گذشته افزود: این هفته نیز آزادسازی و تخریب مهم دیگری با هزینه افزون بر سه میلیارد و ۸۰۰ میلیون تومان به سرانجام رسید.

وی اضافه کرد: در فروردین ۱۴۰۰ برای آزادسازی ۲ ملک یاد شده افزون بر ۸۲ میلیارد ریال هزینه شده است که این رویه تا آزادسازی کامل محور امیرکبیر، حدفاصل چهاراره سلمان فارسی تا میدان الغدیر ادامه خواهد یافت.

آزمون عملی سراسری ساماندهی داوران مسابقات قرآن کریم 

آزمون عملی شبیه‌سازی طرح ارزیابی و ساماندهی داوران مسابقات قرآن کریم همزمان با مرکز استان‌های سراسر کشور در کاشان برگزار شد.

رییس اداره اوقاف و امور خیریه کاشان گفت: طرح ارزیابی و ساماندهی و ارتقای داوری از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه با فراخوان ثبت‌نام و شرکت داوران مسابقات قرآن کریم در سراسر کشور اجرا شد.

مسلم محمودزاده افزود: پس از برگزاری مرحله نخست آزمون به صورت کتبی، آزمون عملی شبیه‌سازی طرح همزمان با مرکز استان‌های سراسر کشور در کاشان برگزار شد.

وی با یادآوری شرکت ۱۱ نفر از داوران شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل اظهار داشت: سه داور از شهرستان آران و بیدگل و هشت نفر از شهرستان کاشان شرکت کردند.

محمودزاده ادامه داد: این آزمون که ففط در مرکز استان ها برگزار می‌شد به‌دلیل شیوع ویروس کرونا و وضعیت قرمز استان اصفهان به همت اداره اوقاف و امور خیریه کاشان در امامزاده سلطان امیراحمد بن موسی المبرقع امام جواد (ع) برگزار شد.

وی اضافه کرد: صوت تلاوت‌های مختلفی پخش و داوران در رشته‌های ثبت‌نامی تلاوت‌ها را ارزیابی می‌کردند.

شعار سال ریل‌گذاری برای شکوفایی اقتصاد کشور است

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان گفت: شعار امسال مقام معظم رهبری “تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها”، ریل‌گذاری و هدف‌گذاری برای شکوفا شدن اقتصاد کشور است.

حجت‌الاسلام جواد خسروی افزود: تولید، پشتیبانی و مانع‌زدایی از کسانی بر می‌آید که عقل سلیم داشته باشند و به فکر منافع مردم باشند.

وی رقت قلب و عقل سلیم را لازمه موفقیت در امور دانست و خاطر نشان کرد: مسوول جامعه اسلامی در مرحله نخست باید از عقل سلیم برخوردار باشد.

مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه کاشان، انتخابات را یکی از رویدادهای مهم کشور عنوان کرد و افزود: در مسایل سیاسی کشور برخی بی‌اخلاقی‌ها مشاهده می‌شود که ناشی از عقل ناسالم برخی افراد است.

وی پرهیز از حزب گرایی و جناح بازی رادر انتخابات ضروری دانست و افزود: در آستانه انتخابات باید از هرگونه حزب‌گرایی و مسایلی که کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد، خودداری شود.

وی افزود: یک مسلمان نباید برای پیروزی در انتخابات، فرد دیگری را تخریب و سرکوب کند.

به گفته وی، روند انتخابات باید به گونه‌ای باشد که انسان‌ها کشف کنند چه کسی بر مدار تقواست تا این مسوولیت خطیر را به او بسپارند، نه اینکه به زود و با تخریب فرد دیگری بخواهند بر کرسی مسوولیت بنشینند.

حجت‌الاسلام خسروی، فلسفه حکومت اسلامی را زمینه‌سازی برای ظهور حضرت موعود (عج) دانست و افزود: ظهور و قیام حضرت مهدی (عج) عظیم‌ترین و بی‌سابقه‌ترین انقلاب تاریخ است که تحولات اساسی و همه جانبه‌ای را در عرصه‌های مختلف فرهنگی اجتماعی، اقتصادی و سیاسی جهان به همراه خواهد داشت.

وی اظهار داشت: انقلاب اسلامی تنها انقلابی است که توانست ضد تمامی دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان در این ۴۲ سال مقابله کند و بایستد، چه بسا اگر هر نظام دیگری بود به طور نابود می‌شد و این اثبات‌کننده تاثیر ممتاز انقلاب اسلامی در زمینه‌سازی و فراهم کردن زمینه‌ها و بسترهای ظهور و انقلاب بزرگ مهدوی است.

دانشگاه موتور محرکه توسعه قضایی است

رییس دانشگاه کاشان بر ضروت ارتباط دانشگاه‌ها با سیستم قضایی تاکید کرد و گفت: دانشگاه موتور محرکه توسعه سیستم قضایی و کاهش آسیب‌های اجتماعی است.

عباس زراعت در نشست مشترک با رییس کل دادگستری استان اصفهان افزود: این ارتباط می‌تواند ضمن توانمندسازی دانشجویان رشته‌های علوم انسانی و به ویژه حقوق با ارایه راهکارهای عملی از تکرار جرم پیشگیری کند.

وی خاطر نشان کرد: رشته های مختلف علوم انسانی از جمله جامعه شناسی و روان شناسی نیز می‌توانند با مطالعه پرونده‌های قضایی به رفتارشناسی پرداخته و با ارایه الگوهای عملی از آسیب‌های اجتماعی موجود در جامعه کاهش دهند.

رییس دانشگاه کاشان یکی از رسالت‌های مهم این دانشگاه را فعالیت‌های جامعه‌محور عنوان کرد و افزود: در برنامه ششم توسعه تاکید شده با استفاده از علم و فناوری و با کمک نیروهای توانمند و متخصص در دانشگاه‌ها می‌توان از وقوع جرایم و بسیاری از مشکلات و آسیب‌های اجتماعی که در جامعه وجود دارد جلوگیری کرد.

وی نقش شرکت‌های دانش‌بنیان را در این زمینه مهم دانست و افزود: افزون بر ۴۰۰ عنوان فعالیت قضایی مرتبط با شرکت‌های دانش‌بنیان شناسایی شده که ارتباط دادگستری با شرکت‌های دانشگاهی می‌تواند در حل این مشکلات موثر باشد.

زراعت دانشگاه کاشان را از جمله دانشگاه‌های پیشرو و فعال در نظام‌های رتبه‌بندی ملی و بین‌المللی عنوان و خاطر نشان کرد: دانشگاه کاشان با ۳۰۰ عضو هیات علمی و افزون بر ۹ هزار دانشجو در ۲۰۰ رشته گرایش و دارا بودن پارک علم و فناوری فرصت مناسب برای ارتباط با دستگاه قضایی و دادگستری دارد.

وی به ارایه سالانه افزون بر یک هزار پایان‌نامه دانشجویی در دانشگاه کاشان اشاره کرد و افزود: اگر نزدیک به ۱۰ درصد از این پایان نامه‌ها و طرح‌های پژوهشی به حل مشکلات جامعه اختصاص داده شود، می‌توان جامعه‌ای پویا و سالم را شاهد بود.

رییس دانشگاه کاشان فراهم کردن فرصت مطالعاتی استادان در دادگستری و زندان‌ها را لازم دانست و افزود: در طرح “هر استاد و یک طرح منطقه‌ای” همه استادان این دانشگاه موظف هستند برای تبدیل وضعیت استخدامی و بهرمندی از طرح‌های ارتقا، یک طرح برای رفع نیازها و مشکل‌های جامع به ویژه منطقه فرهنگی کاشان داشته باشند.

وی مهاجرت و تضارب خرده فرهنگ‌ها را از مسایل مهم این منطقه عنوان و اضافه کرد: این مسایل می‌تواند در آینده آسیب‌ها و جرایمی را به دنبال داشته باشد که باید با برنامه ریزی و ارایه راهکارهای علمی از وقوع این جرایم پیشگیری کرد.

زراعت ادامه داد: بر این پایه، میز آینده‌پژوهشی در دانشگاه کاشان تشکیل شد تا پس از شناسایی وضعیت منطقه در آینده، اطلاعات مربوطه را در اختیار مدیران و تصمیم‌گیرندگان قرار گیرد.

رییس دانشگاه کاشان با تاکید بر تشکیل کارگروه مشترک بین دانشگاه و دادگستری و دستگاه قضایی افزود: تشکیل این کارگروه با هدف بررسی مشکلات و ارایه راهکارهای ارتباطی دوسویه با دستگاه قضا، نقش مؤثری در کاهش جرایم خواهد داشت.

به گفته وی، میانجی‌گری، جرم‌یابی علمی، داوری، پرونده شخصیت برای متهمان، آسیب‌های اجتماعی، سیاست‌های جنایی برای کاهش و پیشگیری از جرم و جرم شناسی از جمله مسایلی است که می‌تواند موضوع همکاری بین دانشگاه و دادگستری باشد.

پیش‌بینی توفان موجب هشدار به کشاورزان و دامداران کاشان شد

سرپرست واحد طرح و برنامه مدیریت جهاد کشاورزی کاشان گفت: رعایت نکات پیشگیرانه، ایمنی و حفاظتی با توجه به پیش‌بینی وقوع توفان در ۲ روز آینده (جمعه و شنبه) در این منطقه از سوی زنبورداران، دامداران، مرغداران و گلخانه‌داران کاشانی به‌ویژه بخش باغبانی ضروری است.

ابوالفضل اسدالله‌زاده روز در گفت وگو با خبرنگار ایرنا گفت: با توجه به پیش بینی وقوع توفان و تگرگ در روزهای جمعه و شنبه خواهشمند است به توصیه های بخش باغبانی عمل شود.وی با تاکید بر پیش‌بینی بروز توفان و وزش باد شدید همزمان با آغاز فعالیت زنبورهای عسل نسبت به تهیه و تغذیه کیک گرده افزود: زنبورداران نسبت به کوچک کردن دریچه پرواز اقدام و از استحکام درب اطمینان حاصل کنند.

وی با تاکید بر لزوم شربت‌دهی روزانه زنبورداران با نسبت یک به یک ادامه داد: ۱۶ هزار کلنی زنبور عسل در شهرستان کاشان وجود دارد.

توصیه‌های بخش طیور

این مسوول جهاد کشاورزی کاشان درباره مرغداری‌ها نیز اظهار داشت: مرغداران نسبت به بررسی پنجره‌های سالن اقدام و پنجره‌های دارای نقص را اصلاح کنند.

وی، با یادآوری رعایت نکات بهداشتی محوطه مرغداری اضافه کرد: تمامی وسایل بدون کاربرد باید از محوطه مرغداری خارج و وسایل غیرضروری نیز از این محوطه جمع‌آوری و به انبار منتقل شود.

به گفته وی ۱۸۰ واحد مرغداری برای تولید مرغ در منطقه کاشان فعالیت دارد.

اسدالله‌زاده درخصوص مرتع‌داران هم پیش‌بینی سرپناه در مرتع، برنامه‌ریزی و تا حد امکان خودداری از چرای دام در ارتفاعات خواستار شد و اظهار امیدواری کرد: با توجه به پیش‌بینی وقوع توفان در روزهای جمعه و شنبه به توصیه‌های بخش باغبانی عمل شود.

هشدار به گلخانه‌داران

وی با تاکید بر اینکه گلخانه‌داران نیز با توجه به پیش‌بینی وزش باد شدید از استحکام سازه اطمینان حاصل کنند، تاکید کرد: در شرایط توفان استفاده از قیم برای نهال‌های تازه کشت شده توصیه می‌شود.

سرپرست واحد طرح و برنامه مدیریت جهاد کشاورزی کاشان گفت: با توجه به پیش‌بینی وقوع توفان از آبیاری باغ‌ها خودداری شود.

اسدالله‌زاده با بیان اینکه ۳۰ هکتار گلخانه در ۱۵۰ واحد گلخانه‌ای کاشان وجود دارد، افزود: از مجموع ۱۳ هزار هکتار سطح زیر کشت کشاورزی در این شهرستان، ۹ هزار هکتار باغ‌ است.

شهرستان کاشان با جمعیت افزون بر ۳۶۴ هزار نفر در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان قرار دارد.

ضرورت ساماندهی موقوفه‌های اردستان 

فرماندار اردستان گفت: با توجه به اینکه ۷۰ درصد اردستان موقوفه است ضرورت دارد موقوفات این شهرستان ساماندهی شود.

حمیدرضا تاملی در نشست تودیع و معارفه رییس اداره اوقاف و امور خیریه اردستان در فرمانداری افزود: این مقدار موقوفه در شهرستان هم یک فرصت است، هم یک تهدید، از طرفی مستاجران زیادی هستند که ارتباط آن ها با این اداره مناسب نیست و گاها حق وقف را ادانمی کنند که باید برخورد لازم صورت گیرد.

وی با بیان اینکه‌ باید از فرصت موجود به نحومطلوب استفاده کرد اظهار داشت: امید است با رعایت مسایل شرعی بتوان از این امکانات در جهت بهبود زندگی مردم‌استفاده کرد.

فرماندار اردستان تنظیم اجاره نامه ها، دریافت سند مالکیت برای موقوفه‌ها و تعامل سازنده و بیشتر با مستاجران را خواستار شد و گفت: فرمانداری و دیگر دستگاه‌ها همکاری لازم را با این اداره خواهند داشت.

تاملی به موضوع امامزاده ها اشاره و افزود: ساماندهی این مکان‌های مقدس یک ضرورت است و تصور می شود تا کنون منفعلانه با این موضوع برخورد شده، شفاف سازی در دخل و خرج امامزاده‌ها لازم است و باید این رویه تغییر کند.

وی با بیان اینکه می‌توان با ایجاد ارزش افزوده در موقوفه‌ها، تغییر کاربری در زمین ها و دارایی‌ها و جذب سرمایه‌گذار از این همه امکانات به نحو مطلوبتری استفاده و هم وقف‌ها را زنده کرد و با توجه به شعار سال در بحث مانع‌زدایی‌ها و حذف مقررات بازدارنده ارزش افزوده ایجاد کرد.

فرماندار اردستان همکاری بیشتر و موثرتر اداره کل استان با اداره شهرستان خواستار شد و تاکید کرد: شایعاتی در خصوص دخل و خرج درآمد موقوفات درجامعه و بین مسوولان شهرستان مطرح است که می‌طلبد با شفاف سازی و گزارش دادن به ایمه جمعه و دیگر اقشار موضوع برای همه روشن شود.

رییس جدید اداره اوقاف و امور خیریه اردستان نیز گفت: تکریم، تعامل و تبعیت از قانون سرلوحه کار من در اداره شهرستان خواهد بود.

مجید خامسی‌پور افزود: همکاری مسوولان شهرستان می تواند گره‌گشای مشکلات موجود باشد که انتظار همکاری می‌رود.

وی احیای سنت حسنه وقف را از دیگر برنامه خود در دوران مسولیت اداره عنوان کرد.

در پایان این آیین که با حضور رضا خطیبی معاون توسعه و پشتیبانی و حجت‌الاسلام نصر رییس بازرسی اداره کل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان برگزار شد از خدمات ۲۲ ماهه علی مبشری رییس قبلی تجلیل و مجید خامسی پور به عنوان رییس جدید اوقاف و امور خیریه اردستان معرفی شد.

۴۴۳ موقوفه با یک هزار و ۲۰۰ رقبه و ۶۴ امامزاده و بقعه متبرکه در شهرستان اردستان وجود دارد.

شهرستان اردستان با افزون بر ۴۲ هزارنفرجمعیت در ۱۱۸ کیلومتری شمال شرقی اصفهان واقع شده است.

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=128357

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.