• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 20 - رجب - 1442
  • برابر با : Wednesday - 3 March - 2021
28169 15
1

تدوین پیشنهادی برای افزایش اعتبارات تأمین تبلت دانش آموزی در بودجه ۱۴۰۰

  • کد خبر : 25353
  • ۲۵ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰

نماینده کمیسیون آموزش در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ از تدوین پیشنهادی برای ارتقای بودجه دسترسی دانش آموزان محروم به آموزش مجازی و تأمین تجهیزات آموزش مجازی (تبلت) تا یک هزار میلیارد تومان خبر داد.

مهدی روشنفکر درباره ارزیابی خود از لایحه بودجه ۱۴۰۰ در حوزه آموزش و پرورش، اظهار کرد: رتبه‌بندی معلمان و ارتقاء وضعیت معیشتی فرهنگیان، کمک به تامین سخت‌افزار و نرم افزارها و تامین تبلت و دسترسی آسان و رایگان برای آموزش‌های مجازی دانش آموزان و دانشجویان و موضوع اعمال مدرک از جمله مسائلی است که در بودجه ۱۴۰۰ دنبال خواهیم کرد.

نماینده مردم بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: افزایش بودجه دانشگاه فرهنگیان و تقویت این دانشگاه و حمایت از شرکت‌های دانش بنیان از جمله مواردی است که در لایحه بودجه ۱۴۰۰ به جد دنبال می‌کنیم و سعی خواهیم کرد که هر دو سطح نیازهای فرهنگیان و دانش آموزان را در این مهم‌ترین سند مالی اولین سال قرن پوشش دهیم.

اعتبارات تبلت دانش آموزان را از چه محلی می‌توان تأمین کرد؟  

وی یادآور شد: برای موضوع دسترسی دانش آموزان محروم به آموزش مجازی و تأمین تجهیزات آموزش مجازی (تبلت) فقط ۴۰۰ میلیارد دیده شد که کفایت نمی‌کند و باید درآمدهای جدیدی مثل پیش بینی از محل فروش اینترنت و مالیات موسسات موضوع ماده ۷۸ قانون تنظیم دولت پیش بینی کنیم و می توانیم تا ۱۰۰۰ میلیارد تومان از این محل تامین مالی کنیم و جهت تامین تبلت و نرم افزارهای آموزشی پیش بینی کنیم.

روشنفکر یادآور شد: همچنین تکلیف وزارت ارتباطات به هوشمندسازی مدارس و زیرساختهای ارتباطی را که در برنامه ششم توسعه آمده را باید در قانون بودجه پیش ببریم تا دو موضوع هوشمندسازی مدارس و پوشش دهی اینترنت در مناطق محروم عملیاتی و شفاف شود.

نماینده کمیسیون آموزش در کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۰ ادامه داد: مسئله تغذیه خوابگاه‌های دانش آموزی و عدم تناسب سرانه دانش آموز شبانه روزی با دانشجویان نیز موضوعی است که باید در بودجه ۱۴۰۰ به آن توجه شود.

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=25353
  • ارسال توسط :
  • دیدگاه‌ها برای تدوین پیشنهادی برای افزایش اعتبارات تأمین تبلت دانش آموزی در بودجه ۱۴۰۰ بسته هستند

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰

دیدگاهها بسته است.