• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 8 - ذو القعدة - 1442
  • برابر با : Thursday - 17 June - 2021
72249 256
1

از دستگیری عوامل رعب و وحشت در تهران تا کشف راز سرقت خانوادگی

  • کد خبر : 176352
  • ۱۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۴:۲۰

به گزارش شامگاه سه شنبه آراس از پایگاه خبری پلیس، رئیس پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام کرد: اواخر ماه گذشته خبری در خصوص عربده‌کشی و استفاده از […]


به گزارش شامگاه سه شنبه آراس از پایگاه خبری پلیس، رئیس پایگاه ششم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ اعلام کرد: اواخر ماه گذشته خبری در خصوص عربده‌کشی و استفاده از سلاح سرد توسط یکی از اراذل واوباش منطقه دریافت و پس از تحقیقات میدانی مشخص شد متهم از شرورانی‌ است که پس از قدرت‌نمایی، عربده‌کشی و استفاده از سلاح سرد قبل از حضور ماموران از محل متواری شده است.

سرهنگ “علی محمدی” با اشاره به اینکه متهم در مخفیگاهش حوالی شهر “پردیس” دستگیر شد، افزود: در بازرسی از مخفیگاه وی ۲ قبضه سلاح سرد کشف شد.

وی تاکید کرد: پلیس به طور جدی با مخلان نظم و امنیت شهروندان برخورد می‌کند و شهروندان در صورت مشاهده این‌گونه موارد سریعاً موضوع را از طریق سامانه ۱۱۰ با پلیس در میان بگذارند.

از دستگیری عوامل رعب و وحشت در تهران تا کشف راز سرقت خانوادگی
دستگیری چهار شرور در اتوبان “ستاری”

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ اظهار داشت: به دنبال دریافت گزارش مردمی مبنی بر قدرت‌نمایی چهار اراذل و اوباش در اتوبان “ستاری”، اکیپی از ماموران و تیم کشف جرم و عملیاتی مبارزه با اراذل و اوباش به محل اعزام و مشخص شد، چهار شرور به قصد قدرت‌نمایی با ایجاد رعب و وحشت مزاحم امنیت شهروندان بودند.

سرهنگ “جلیل موقوفه‌ای” تصریح کرد: با اشرافیت کامل اطلاعاتی و قبل از انجام فعل مجرمانه و مخل امنیت و آرامش فردی و عمومی، ماموران ما هر چهار شرور را دستگیر و به کلانتری انتقال دادند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه متهمان دارای سابقه شرارت هستند، گفت: سه قبضه سلاح سرد از چهار شرور مذکور کشف شد.

پایان نزاع دسته جمعی با حضور به موقع پلیس در “باقرشهر”

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ توضیح داد: در پی وقوع یک فقره نزاع دسته جمعی بین ۱۰ نفر از اراذل و اوباش سابقه‌دار “باقرشهر” بلافاصله ماموران کلانتری ۱۷۵ در محل حاضر و از ادامه تنش‌ها جلوگیری و تمام عاملان درگیری را دستگیر کردند.

سرهنگ “جلیل موقوفه‌ای” افزود: در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد این درگیری به علت کُری‌خوانی و قدرت‌نمایی در فضای مجازی بین ۲ اراذل و اوباش سابقه‌دار ایجاد شده بود که با حضور به موقع تیم عملیات این‌ کلانتری ۱۷۵ خاتمه یافت.

به گفته وی، بنا بر دستور قضایی افراد دستگیر شده در این درگیری با قرار وثیقه مناسب روانه زندان شدند.

از دستگیری عوامل رعب و وحشت در تهران تا کشف راز سرقت خانوادگی
کارآگاهان پلیس، راز سرقت از مهمانی‌های فامیلی را کشف کردند

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اعلام کرد: در پی وقوع سرقت در مهمانی جشن تولد، خانمی اظهار کرد، پس از اتمام جشن تولد فرزندش و خروج تمامی مهمان‌ها از منزل متوجه می‌شود سارق یا سارقانی وجه نقد، ارز و طلاجات جمعاً به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان را سرقت کرده‌اند.

سرهنگ کارآگاه “سعید مجیدی” با اشاره به اینکه تمامی مهمانان آن شب تحت تحقیقات پلیسی قرار گرفتند، تصریح کرد: با بررسی‌های میدانی مشخص شد سرقت‌های مشابه دیگری نیز از دوستان و اقوام مشترک افراد حاضر در مهمانی نیز وقوع پیوسته است.

وی خاطرنشان کرد: با عنایت به حساسیت موضوع و سریالی بودن سرقت‌ها، تحقیقات پلیسی به صورت دقیق و منسجم ادامه داشت تا اینکه کارآگاهان به یکی از مهمانان به نام “کیارش” به عنوان اولین مظنون مکشوک و پس از جمع‌بندی سرنخ‌های پلیسی دریافتند پس از تاریخ سرقت از منزل شاکی مبلغ چشمگیری از یکی از طلا فروشی‌های سطح شهر تهران به حساب وی واریز شده است.

این مقام انتظامی ابراز داشت: مدیر طلافروشی به این پایگاه احضار و پیرامون مبالغ واریزی به حساب فرد موصوف تحقیق که بیان داشت: مقداری طلا به صورت بدون فاکتور از متهم خریده است.

وی ادامه داد: پس از تلاش‌های مضاعف کارآگاهان این پایگاه متهم به هشت فقره سرقت دیگر نیز به همین شیوه از سایر اقوام اعتراف کرد.

رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی در پایان گفت: سارق و مال‌خر پس از تحقیقات تکمیلی به دادسرا معرفی و با توجه به نسبت فامیلی بین سارق و مال‌باخته‌ها متهمان پس اخذ رضایت از تمامی شاکیان با قرار تامین مناسب آزاد شدند.

از دستگیری عوامل رعب و وحشت در تهران تا کشف راز سرقت خانوادگی
انهدام باند جیب‌بران اتوبوس‌های بی‌آرتی

سرکلانتر یازدهم پلیس پیشگیری تهران بزرگ بیان داشت: با مراجعه تعدادی از شهروندان به کلانتری ۱۰۶ نامجو مبنی بر سرقت اموالشان از قبیل گوشی همراه و وجوه نقد در ایستگاه بی‌آرتی، تیمی از ماموران کلانتری شناسایی و دستگیری سارق یا سارقان را در دستور کار قرار دادند.

سرهنگ “اردشیر نادری” ادامه داد: ماموران موفق به شناسایی سه سارق که از شلوغی اتوبوس سوء استفاده کرده و با تنه زدن و همکاری با یکدیگر اموال شهروندان را سرقت شدند.

این مقام انتظامی ابراز داشت: گشت‌زنی‌های محسوس و نامحسوس توسط ماموران عملیات کلانتری مذکور منجر به دستگیری سارقان هنگام پرسه‌زنی آن‌ها شد.

وی با اشاره به اینکه تاکنون تعدادی از مال‌باختگان توانسته‌اند چهره سارقان را شناسایی کنند، افزود: متهمان در کلانتری به ۲۰ فقره سرقت با همکاری یکدیگر اعتراف کرده اند و هر سه سارق به مرجع قضایی معرفی شدند.

دزدان زورگیر با ۴۷ فقره سرقت روانه زندان شدند

رئیس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: در پی وقوع یک فقره سرقت به عنف (زورگیری) با تهدید سلاح سرد و زخمی کردن پدر مال‌باخته پس از درگیری با متهمان، پیگیری موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

سرهنگ ” علی کنجوریان” ادامه داد: کارآگاهان پلیس در بررسی‌های اولیه مطلع شدند که ۲ نفر با تهدید سلاح سرد قصد سرقت تلفن همراه خانمی که به همراه پدرش در حال عبور از خیابان بود، داشتند که با پدر این خانم درگیر و وی را مصدوم می‌کنند و متعاقب آن یکی از متهمان با کمک ماموران کلانتری کیانشهر دستگیر و متهم دوم متواری می‌شود.

وی با بیان اینکه متهم به زورگیری با همکاری همدستش اعتراف و روانه زندان شد، خاطرنشان کرد: دستگیری متهم متواری در دستور کار قرار داشت که کارآگاهان با وقوع سرقت‌های مشابه دیگری مواجه شدند.

این مقام پلیسی ادامه داد: بررسی‌های پلیسی نشان از این داشت، متهم بازداشتی پس از تحویل به زندان با قرار وثیقه آزاد شده است و مجدداً به زورگیری با همکاری همدستش رو آورده است.

کنجوریان تصریح کرد: با شناسایی مخفیگاه متهمان، هر ۲ متهم دستگیر و به ۴۷ فقره زورگیری با تهدید سلاح سرد و مصدوم کردن شهروندان اعتراف کردند.

وی با اشاره به اینکه متهمان به فروش گوشی‌های سرقتی به مال‌خری در خیابان “مولوی” اقرار کردند، افزود: با تلاش کاراگاهان تاکنون ۳۵ تن از مال‌باختگان شناسایی شده و کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=176352

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.