• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
  • برابر با : 7 - رمضان - 1442
  • برابر با : Sunday - 18 April - 2021
50647 225
0

اخبار مناطق تهران، نقش زندگی بر دیوارهای محله نعمت‌آباد

  • کد خبر : 91714
  • ۱۳ اسفند ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۵

به گزارش آراس از شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی روز چهارشنبه با اشاره به اولویت اجرای این طرح در محلات دارای بافت قدیمی و برخورداری از ویژگیهای خاص هویت فرهنگی […]


به گزارش آراس از شهرداری منطقه ۱۹، علی توکلی روز چهارشنبه با اشاره به اولویت اجرای این طرح در محلات دارای بافت قدیمی و برخورداری از ویژگیهای خاص هویت فرهنگی و اجتماعی، تعلق محله ای و شرایط بصری بیان کرد: در حال حاضر عملیات اجرایی این طرح در کوچه سرو آغاز شده است و در گام بعدی نیز پس از تأیید طرح نهایی در در کوچه شهید اژدر سرابی اجرا خواهد شد.

وی ادامه داد: به منظور اجرای این طرح کوچه های پیشنهادی پس از تأیید، وارد فاز فراخوان و اطلاع رسانی عمـــومی در محله و کسب نظرات و ایده های هنرمندان و شهروندان آن محله توسط تسهیل گر اجتماعی شدند که در نهایت نیز بهترین طرح های پیشنهادی پس از تأیید اداره کل امور بانوان، از سوی اداره زیباسازی منطقه براساس شیوه نامه اجرایی پالت رنگی شهر تهران و با مشارکت خانواده های ساکن محله در اجرا می شود.

توکلی گسترش ﺗﻌﺎﻣﻼت اﺟﺘﻤﺎﻋﻰ، جلب ﻣﺸﺎرﮐﺖ ﻓﻌﺎل ﻃﯿﻒ‌ﻫﺎی ﻣﺨﺘﻠﻒ اﺟﺘﻤﺎﻋﻰ و ﻓﺮﻫﻨﮕﻰ ﺷﻬﺮوﻧﺪان و سرزندگی و نشاط در استقبال از تهران ۱۴۰۰ را از اهداف اجرایی طرح کوچه دوستی عنوان کرد و گفت: این طرح ضمن هویت بخشی به کوچه های منطقه و ارتقای حس تعلق محله ای با خلاقیت و مشارکت شهروندان بویژه زنان وکودکان، اهمیت زیادی در هم افزایی برای رسیدن به توسعه محلی در یک نظام اجتماعی مطلوب دارد.

ربیعی: منطقه ۱۶ تاریخ ادبیات سیاسی ایران است

سخنگوی دولت معتقد است تهران نیازمند احیای محله هاست و یکی از مهمترین عرصه های بروز این رویکرد در معماری است.

علی ربیعی، در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۶ با بیان اینکه شهرداری در این دوره، شهر فروشی نکرده و بی سر و صدا و کارآمد و بی ادعا کارها را به پیش می‌برد، گفت: منطقه ۱۶ و محلات آن تنها یک محله نیستند بلکه حوزه های تمدنی و تاریخ ادبیات سیاسی ایران هستند.

وی افزود: ساکنان این محله ها هویت‌های شبیه به هم دارند و شبیه هم زندگی می کنند. محله ها مشتی خاک و سنگ و چوب نیست بلکه پر از عاطفه و روح و داستان زندگی است.

ربیعی با تاکید بر اینکه زندگی شهری بی هویت شده و محله گرایی باید در معماری شهری دیده و احیا شود، ادامه داد: در این منطقه محله سایه سار است و در جامعه غربت زده امروز به احیای روح محلات بیش از هر زمان دیگری نیاز داریم.

سخنگوی دولت در پایان یادآور شد: در محله‌های جنوبی یک متر چمن و یک وجب آسفالت در زندگی مردم بسیار تاثیر گذار است.

در آیین افتتاح و بهره برداری از پروژه های مدیریت شهری منطقه ۱۶، پیروز حناچی، شهردار تهران، علی ربیعی، سخنگوی دولت، پیمان پورنصر، شهردار منطقه ۱۶ و جمعی از مشاهیر و مفاخر این منطقه حضور داشتند.

اجرای طرح ضربتی ساماندهی صنایع و اصناف منطقه ۹

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۱۹ اعلام کرد: ساماندهی مشاغل و رفع آلودگی های زیست محیطی در راستای ماموریت های محوله متناسب با ماده ۵۵ قانون شهرداری ها در منطقه ۹ تداوم دارد.

مصطفی دینی، با اعلام این خبر افزود: اداره ساماندهی در راستای انجام وظایف محوله، آموزش چهره به چهره و اجرای بند ۲۰ ماده ۵۵ قانون شهرداری ها و همچنین رفع آلودگی های زیست محیطی،   نسبت به اجرای طرح ضربتی رفع مزاحمت های صنفی اقدام کرد.

وی ادامه داد: در این راستا برنامه ریزی های لازم برای اجرای طرح در ۱۶ محور اصلی منطقه انجام شد که کارشناسان منطقه و نواحی با حضور در این محور ها نسبت به آموزش چهره به چهره واحدهای صنفی اقدام کرده و امور مرتبط با آزاد سازی معابر نیز اجرا شد.

معاون خدمات شهری و محیط زیست منطقه ۹ در پایان اضافه کرد: همچنین با توجه به سوابق واحد های متخلف و با عنایت به عدم رعایت ضوابط شغلی و دستورالعمل های ایمنی و زیست محیطی از سوی آنان نسبت به صدور اخطاریه و طرح در کمیسیون تشخیص مزاحمت برای این اصناف اقدامات قانونی اجرا خواهد شد.

 این طرح به مدت یک ماه در منطقه ۹ اجراء خواهد شد  و تا نوروز ۱۴۰۰ ادامه خواهد یافت.

کاشت نهال یادبود درگذشتگان بیماری کرونا در منطقه ۵

شهردار منطقه ۵ اعلام کرد: نهال هایی برای یادبود مرحوم علی اکرمی، خبرنگار و علی انصاریان و مهرداد میناوند در آستانه روز درختکاری در بوستان کوهسار توسط جمعی از عکاسان  کاشته شد.

محمود کلهری با اشاره به غرس نهال در بوستان کوهسار گفت: بوستان جنگلی کوهسار جزو منابع طبیعی تهران بزرگ و جنگلی برای آیندگان شهر است که در نظر داریم تعداد زیادی درخت و نهال متناسب با اقلیم این منطقه در آن غرس کنیم و در اختیار شهروندان قراردهیم.

وی با بیان اینکه این منطقه موقعیت ها و جذابیت های متنوعی برای بحث فرهنگی و گردشگری و موضوعی مثل درختکاری دارد، افزود: امسال نیز همانند سالهای گذشته نهال در بین شهروندان توزیع می‌شود تا در باغچه های منازل یا فضای سبز شهری کاشته شود. امروز نیز درختانی به یاد درگذشتگان و به نام عکاسان خبری و اصحاب رسانه توسط خودشان کاشته شد که گواهی مسئولیت و کاشت درخت نیز به همه عزیزان اهدا شد تا پس از این مطابق با مختصات اعلام شده، مسئولیت نهالشان را با عهده گرفته و در ایام مختلف سال به آن سرکشی کنند.

کلهری با گرامیداشت یاد همه درگذشتگان کرونا افزود: آیین درختکاری آیینی خرسند کننده است اما زمانی کمی ناراحت کننده است که توام با گرامیداشت یاد و نام درگذشتگان بیماری کرونا که از جانب ما رفته اند و آسمانی شده اند باشد که آخرین آنها علی اکرمی از خبرنگاران رسانه است که امیدوارم مورد رحمت و غفران الهی قرار بگیرد. همچنین در ماه های اخیر شاهد درگذشت علی انصاریان و مهرداد میناوند دو پیشکسوت ورزش ایران بودیم که به یاد آنها نیز نهالی در بوستان کوهسار کاشته شد.

شهردار منطقه ۵ با بیان اینکه درختکاری یکی از بزرگ‌ترین آیین ها و اقدامات انسانی است، ادامه داد: منطقه ۵ موقعیت ها و جذابیت های متنوعی برای بحث فرهنگی و گردشگری و موضوعی مثل درختکاری دارد و امیدواریم در تعامل بین شهرداری و خبرنگاران این میزان ظرفیت بیشتر به شهروندان اطلاع رسانی شود. همچنین دبیران محترم شورایاری نیز در این آیین حضور داشتند که می‌توانند تعامل میان مدیریت شهری و شهروندان را تقویت کنند.

در آستانه روز درختکاری در تور گردشگری، شماری از عکاسان ضمن بازدید از نقاط گردشگری منطقه به کاشت نهال در بوستان کوهسار پرداختند و به یاد مرحوم علی اکرمی از خبرنگاران و کارمندان شهرداری و گرامیداشت مرحوم علی انصاریان و مهرداد میناوند در بوستان کوهسار درخت هایی کاشته شد.

پایش میدانی شهرک شهرداری با حضور شهردار و مدیران منطقه۲۱

همزمان با اجرای طرح “محله آرایی و خانه تکانی نوروزی” امروز در یک سه شنبه بدون خودروی دیگر، شهردار منطقه ۲۱ با همراهی جمعی از مدیران و اعضای شورایاری محله شهرک شهرداری، این محله را مورد پایش قرار دادند.

در آستانه روز درختکاری همچنین با هدف ارزیابی وضعیت اجرای طرح محله آرایی و خانه تکانی در سطح محله ها، سه شنبه این هفته رجب زاده شهردار ورودی غربی پایتخت از شهرک شهرداری واقع در ناحیه سه بازدید کرد.

این بازدیدهای میدانی به صورت مستمر به منظور احصاء مسائل مرتبط با شهر از سطح محله های ۱۳گانه منطقه۲۱ به طور ویژه در دستور کار حوزه های مختلف اجرایی قرار دارد.

بامداد امروز راس ساعت ۷.۳۰ مبدا حرکت از سرای محله شهرک شهرداری بود و پس از آن وضعیت نگهداشت شهر، مخازن پسماند، نقاط بی دفاع، ایستگاه های حمل ونقل عمومی، میادین و پیاده روها و … به مناسبت طرح استقبال از بهار۱۴۰۰ مورد بازدید واقع شد.

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=91714

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.