• امروز : افزونه جلالی را نصب کنید.
 • برابر با : 30 - رمضان - 1442
 • برابر با : Tuesday - 11 May - 2021
60579 233
0

آموزش گام به گام زبان ترکی استانبولی – تجارت‌نیوز

 • کد خبر : 149767
 • ۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۴۸

یادگیری زبان ترکی استانبولی زبان ترکی یک زبان بسیار پرکاربرد به خصوص برای ما ایرانی‌ها است، زیرا ترکیه در همسایگی کشور ما است و یکی از مقصد‌های گردشگری بسیاری از […]


یادگیری زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی یک زبان بسیار پرکاربرد به خصوص برای ما ایرانی‌ها است، زیرا ترکیه در همسایگی کشور ما است و یکی از مقصد‌های گردشگری بسیاری از ما ایرانی‌ها است. بیش از ۷۰ میلیون نفر در دنیا به زبان ترکی مسلط هستند و به این زبان صحبت می‌کنند، بد نیست که زبان ترکی استانبولی را در فهرست زبان‌های یادگیری‌مان قرار بدهیم.

زبان ترکی استانبولی یکی از زیباترین و شیرین‌ترین زبان‌های دنیا است و هرمخاطبی با شنیدن این زبان به وجد می‌آید.

شاید خیلی از ما این تصور را داشته باشیم که یادگیری زبان ترکی استانبولی کار بسیار دشوار و سختی است اما باید بدانید که به راحتی می‌توانید در تایمی کوتاه با آموزش گام به گام زبان ترکی استانبولی توسط دوره‌های آموزش زبان ترکی و با استفاده از اپلیکیشن زبان مستر به این زبان تسلط پیدا کنید.

آموزش گام به گام زبان ترکی استانبولی

یادگیری زبان ترکی استانبولی کار بسیار آسانی است و می‌توان با کمی تمرین کردن در طول روز به راحتی به زبان ترکی استانبولی صحبت کنیم. برای یادگیری و دریافت آموزش زبان ترکی استانبولی بهتر است گام به گام شروع کنید و به نکاتی که در پایین توضیح داده شده دقت کنید.

مشخص کردن هدف از یادگیری زبان ترکی استانبولی

هدف‌گذاری برای یادگیری زبان ترکی استانبولی بسیار پر اهمیت است و بهتر است قبل از شروع کردن به یادگیری این زبان در یک دفترچه هدف‌های خود را مشخص کنید.

باید توجه داشته باشید هدف‌ها و متدهای یک فرد که قصد مهاجرت کردن یا تحصیل کردن در این کشور را دارد بسیار با فردی که می‌خواهد به صورت تفریحی این زبان را یاد بگیرد متفاوت است.

شروع یادگیری با استفاده از کلمات پرکاربرد ترکی

همیشه برای شروع کردن یادگیری زبان‌های مختلف از پر استفاده‌ترین و عامیانه‌ترین کلمات شروع می‌کنیم که این کار یک ترفند نیز به حساب می‌آید.

این کار باعث یادگیری راحت‌تر و برقراری ارتباط سریع تر با افراد می‌شود، که همین امر باعث بالا رفتن اعتماد به نفس افراد نیز می‌شود که در یادگیری زبان ترکی استانبولی بسیار موثر است.

آشنایی با الفبای زبان ترکی استانبولی

زبان ترکی استانبولی دارای ۲۹ حرف است و ۸ حرف آن صدادار است و ۲۱ حرف باقی مانده‌ی آن بی‌صدا است. با ثبت نام کردن در کلاس‌های آموزشی زبان ترکی استانبولی می‌توانید به راحتی به تمامی حروف و الفبای زبان ترکی استانبولی مسلط شوید.

توجه به تلفظ و آوای زبان ترکی استانبولی

بعضی از کلمات و حروف‌ها در زبان ترکی استانبولی دارای آوا و قائده‌ خاصی هستند که باید حتما آن‌ها را رعایت کنیم. بدون تلفظ کردن درست کلمات نمی‌توان ادعا کرد که زبان ترکی استانبولی را بلد هستیم.

مهم بودن این بخش به قدری است که حتی اگر دستور زبان و یا الفبای ترکی را به خوبی بلد باشیم بدون رعایت این قائده نمی‌‌توانیم یک فرد وارد در زبان ترکی استانبولی باشیم.

تقویت مهارت دیداری و شنیداری در یادگیری زبان ترکی استانبولی

با تماشا کردن و گوش دادن به موسیقی‌های ترکی استانبولی می‌توانید مهارت‌های شنیداری خود را تقویت کنید که این کار در یادگیری هر زبانی می‌تواند به شما بسیار بسیار کمک کند.

برای تقویت کردن مهارت دیداری و شنیداری زبان ترکی استانبولی بهتر است یک فیلم ترکی را بار اول با زیرنویس ترکی و بار دوم با زیرنویس فارسی و بار سوم بدون زیرنویس تماشا کنید. نگاه کردن به اخبار ترکیه نیز می‌تواند در این امر به شما کمک بسیاری کند. برای دریافت آموزش گام به گام زبان ترکی استانبولی به سایت زبان مستر مراجعه بفرمایید.

تمرین و تکرار برای حرفه‌ای شدن در زبان ترکی استانبولی

بدون تمرین و تکرار نمی‌توان زبان ترکی استانبولی را به خوبی یاد گرفت، زیرا زبان ترکی استانبولی زبانی است که دارای جزئیات فراوانی است و به تمرین کردن و دوره کردن نیاز داد.

در زمان تمرین کردن و دوره کردن زبان ترکی استانبولی باید حتما به تمرین کردن آوای کلمات نیز توجه کنید و بپردازید.

استفاده از یک مرکز آموزشی زبان ترکی استانبولی معتبر

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی باید در انتخاب مرکز آموزشی خود بسیار دقت کنید و یک مرکز معتبر برای یادگیری زبان ترکی استانبولی انتخاب نمایید.

فراموش نکنید یک آموزش هدفمند و اصولی به یک مرکز آموزشی خوب و معتبر نیاز دارد تا شما بتوانید بهترین آموزش‌ها را در آن ببینید. درحال حاضر از معتبرترین آموزشگاه‌های موجود می‌توان به زبان مستر اشاره کرد، که چه در دوره‌های حضوری و چه در دوره‌های آنلاین، تا کنون بسیار موفق عمل کرده است.

نکات یادگیری زبان ترکی استانبولی

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی بهتر است نکاتی را در نظر داشته باشید تا بتوانید راحت‌تر زبان ترکی استانبولی را یاد بگیرید و یادگیری این زبان برای شما جذاب‌تر باشد. به موارد زیر توجه بفرمایید:

 • زبان ترکی را وارد زندگیتان بکنید
 • واقع بین باشید و خود را تحت فشار قرار ندهید
 • یادگیری زبان ترکی استانبولی را به یک تغییر در سبک زندگی تبدیل کنید.
 • از تکنولوژی برای یادگیری کمک بگیرید
 • دوستان جدید و خارجی پیدا کنید
 • از اشتباه کردن ترسی نداشته باشید
 • یادگیری زبان ترکی استانبولی را به عنوان دری به سوی تجربه‌های جدید ببینید

کلام پایانی

برای یادگیری زبان ترکی استانبولی باید اعتماد به نفس بسیاری داشته باشد و از یادگیری نکات جدید و اشتباه کردن ترسی نداشته باشید. زبان ترکی استانبولی یک زبان بسیار شیرین است و شما با ثبت نام کردن در یک مرکز آموزشی معتبر و کمی تمرین کردن می‌توانید به راحتی بر این زبان مسلط بشوید. از دیگر دوره‌های جذاب زبان مستر می‌توان به آموزش زبان آلمانی این مجموعه فوق‌العاده اشاره کرد.

سوالات متداول آموزش گام به گام زبان ترکی استانبولی

برای آموزش گام به گام زبان ترکی از کجا باید شروع کنیم؟

برای یادگیری و آموزش زبان ترکی استانبولی بهتر است در یک مرکز زبان معتبر ثبت نام کنیم تا بتوانیم با کمترین اتلاف وقت مسیر پیشرفت را به روی خود باز کنیم.

یادگیری زبان ترکی برای کسانی که قصد مهاجرت یا تحصیل دارند به چه صورت است؟

کسانی که قصد مهاجرت کردن و یا تحصیل کردن در کشور ترکیه را دارند باید زبان ترکی استانبولی را به صورت تخصصی آموزش ببینند. زیرا یک فرد عادی می‌تواند با یک آموزش معمولی نیز جملات خود را بیان کند ولی کسی که می‌خواهد در این کشور کار کند و یا تحصیل کند باید به صورت تخصصی و کاملا مسلط زبان ترکی استانبولی را بلد باشد.

برای آموزش گام به گام زبان ترکی استانبولی باید به چه نکاتی توجه کنیم؟

برای آموزش زبان ترکی استانبولی باید به نکاتی همچون مشخص کرد هدفمان از یادگیری این زبان، آشنا شدن با الفبای زبان ترکی استانبولی، تقویت مهارت دیداری و شنیداری، توجه کردن به تلفظ و آوای زبان ترکی استانبولی، ثبت نام کردن در یک مرکز آموزشی زبان ترکی استانبولی معتبر و تمرین و تکرار کردن این زبان توجه داشته باشیم.

 

لینک کوتاه : https://sobhanepress.ir/?p=149767

برچسب ها

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.